Trening na basenie

Rodzaje treningów personalnych

Trening na basenie

Trening przeprowadzony na basenie różni się od innych rodzajów ćwiczeń tym, że nie obciąża stawów i przynosi ulgę dla kręgosłupa. Ponadto, ruch w wodzie poprawia krążenie, a co za tym idzie – zmniejsza obrzęki, pomaga wzmocnić mięśnie i wymodelować piękną sylwetkę. Co więcej, kiedy uprawiamy gimnastykę na basenie, nie odczuwamy takiego zmęczenia, jak na zwykłej sali treningowej.

 

Pływanie, podobnie jak bieganie czy jazda na rowerze, jest treningiem aerobowym. Oznacza to, że podczas ruchu pod wodą, mięśnie otrzymują dużą dawkę tlenu. Kolejną zaletą treningu na basenie jest to, że pracują praktycznie wszystkie mięśnie. Trening ten pozwala spalić bardzo dużo kalorii – już podczas powolnego, spokojnego pływania można spalić około 500 kcal. Warto wiedzieć, że woda ma ok. 800-krotnie większą gęstość niż powietrze. Przy każdym ruchu nóg, rąk, czy pośladków, musimy pokonać opór – właśnie dlatego pod wodą mięśnie tak dobrze pracują, co pozwala rozkręcić metabolizm i zbudować masę mięśniową. Pływanie pełni również rolę profilaktyczną i rehabilitacyjną.

 

 

Trener osobisty podpowie jak zacząć

 

Trening na basenie, jak każde ćwiczenia, warto wykonywać pod okiem eksperta. Co ważne, trener osobisty dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć, nawet, jeśli nie potrafisz pływać. Warto zainwestować w tę formę aktywność fizycznej, ponieważ umiejętność pływania, poza korzystnym wpływem na stan kręgosłupa czy sylwetkę, może umożliwić uprawianie innych sportów wodnych, np. żeglarstwa, kajakarstwa czy jazdy na nartach wodnych.

Nie czekaj!

Sprawdź naszą ofertę treningów personalnych w Warszawie i okolicach!

Jeżeli współpraca face to face nie wchodzi w grę – nic straconego!
Możesz wybrać współpracę z trenerem osobistym online!