Gabinet dietetyki klinicznej

Gabinet dietetyki klinicznej

Wkrótce otwarcie!

Oferujemy:

 

  • Poradnictwo dietetyczne
  • Analizę składu ciała
  • Dobór sposobu żywienia w przypadku chorób (dietetyka kliniczna)
  • Rozpisywanie planów dietetycznych w oparciu o wyniki badań podopiecznego
  • Edukację dietetyczną dzieci i młodzieży
  • Program profilaktyczny dot. zaburzeń odżywiania (bulimia, anoreksja, jedzenie kompulsywne).

 

Gwarantujemy, że w naszym gabinecie spotkają się Państwo z profesjonalnym, holistycznym i zindywidualizowanych podejściem, oraz miłą atmosferą, dzięki której łatwiej nam będzie wspólnie osiągnąć założone cele. Państwa sukces to nasz powód do dumy!

 

Jedzenie to jedna z największych przyjemności, a cała sztuka polega na tym, by ta przyjemność była możliwie jak najzdrowsza. Warto nauczyć się, jak w gąszczu reklam i półek z atrakcyjnymi, kolorowymi opakowaniami odnaleźć produkt, po który dobrze sięgnąć. Pamiętajmy, że nie wszystko złoto, co się świeci. Umiejętność efektywnego czytania etykiet to w obecnych czasach spore wyzwanie, ponieważ wiele informacji jest przed nami „maskowanych”, byśmy tylko zdecydowali się na kupno artykułu. Ucząc się kilku zasad możemy przechytrzać producentów żywności i wybierać racjonalnie, oraz zgodnie z potrzebami naszego organizmu. Pierwszą rzeczą, jakiej mogą się Państwo dowiedzieć w naszym gabinecie są rzetelne informacje, na temat zapotrzebowania na makroskładniki z uwzględnieniem różnic indywidualnych, prawidłowego odczytywania interesujących nas danych z opakowań artykułów spożywczych, oraz szeroko pojętej higieny odżywiania.

 

Wartościowe pożywienie jest dla organizmu niczym najlepszy gatunek benzyny dla samochodu. Co prawda da się jeździć na gorszej, jednak auto z czasem na tym ucierpi. Podobnie jest z ludźmi, którzy w sposób nieprzemyślany i przypadkowy „wrzucają” w siebie jakąkolwiek żywność, bez analizy jej składu i refleksji nad nim. Jedyne, co dzięki temu zyskują, to chwilowe uczucie sytości poprzez napełnienie żołądka. Niestety nie można nazwać takiej metody ODŻYWIANIEM w pełnym znaczeniu tego słowa. Do prawidłowego funkcjonowania niezbędne są bowiem składniki, których nie wolno nam pomijać. Chroniczne zaniedbywanie ich dostarczania prowadzi do zaburzeń w pracy wielu ważnych układów organizmu, a w rezultacie do poważnych chorób. Podobnie w drugą stronę: spożywanie substancji niepotrzebnych człowiekowi, acz niestety często smacznych (np. syropu glukozowo-fruktozowego, czy glutaminianu monosodowego) kończy się na ogół równie poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Warto uświadomić sobie, że nasze samopoczucie, ilość energii, chęć do życia lub jej brak, wydolność ciała oraz mózgu-wszystko to i znacznie więcej ma swoje podłoże w diecie, jaką stosujemy. Żadne leki nie wyeliminują chorób, jeśli nie usuniemy przyczyny ich powstawania. W naszym gabinecie doszukujemy się źródeł powstałych chorób i tam zaczyna się praca z podopiecznym. Wszystko ma bowiem swoją przyczynę, a w zastraszająco wielu przypadkach tą przyczyną jest niewłaściwe odżywianie.

 

Gabinet Dietetyki to miejsce, do którego dobrze jest chociaż raz w życiu skierować swoje kroki, nawet, jeśli nie cierpimy na otyłość. Pod okiem doświadczonego specjalisty przeanalizują Państwo swoje dotychczasowe żywienie, dowiadując się w którym kierunku pójść, by poprawić funkcjonowanie organizmu, lub zatrzymać świetne samopoczucie do późnej starości. Dzięki temu, iż większość z nas jest trenerami personalnymi nasze podejście do podopiecznych jest holistyczne, bowiem człowiek tworzy jedną całość, a nie składa się z pojedynczych, niezależnych od siebie elementów. Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna to recepta na długowieczność i wysoką jakość życia.

Chcesz już teraz skorzystać z pomocy wykwalifikowanego dietetyka klinicznego?

Nic prostszego! sprawdź ofertę i wybierz opcje najlepszą dla siebie!