O mnie

Mariusz Surma

Kilka słów o mnie

Przepis na sukces

 

Każdy napotyka w swoim życiu trudności. Sztuką jest dzielnie jest przezwyciężać oraz koniecznie wyciągnąć wnioski. Nic bowiem nie dzieje się bez przyczyny. Niezbędne jest wykorzystanie całej wewnętrznej siły, by wziąć los w swoje ręce i konsekwentnie dążyć do osiągnięcia upragnionego celu.

Przebieg kariery

 

Nazywam się Mariusz Surma. Obecnie pracuję jako wykwalifikowany dietetyk kliniczny i trener personalny. Warszawa to centralne miejsce mojego działania. Ponadto pełnię funkcje wykładowcy oraz specjalisty do spraw odżywiania i suplementacji. Choć posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w branży, codziennie uczę się czegoś nowego. Nigdy nie spoczywam na laurach, a poprzez ciężką pracę dążę do doskonałości.

 

Swoją karierę rozpoczynałem od pracy we wrocławskich prestiżowych siłowniach, jako trener osobisty. Warszawa stała się jednak docelowym miejscem rozwoju mojej pasji i profesji. Od kilku lat współpracuję z ludźmi w ramach indywidualnych treningów. Przed rozpoczęciem każdego treningu przeprowadzam wywiad z podopiecznym. Najważniejszymi dla mnie kwestiami są te zdrowotne. Szczególny nacisk kładę na kondycję układu hormonalnego oraz przemianę materii. Często pomagam ludziom wyleczyć choroby, które powszechnie uważa się za niemożliwe do wyleczenia.

Codzienne doskonalenie umiejętności

 

Jak już wspomniałem wcześniej, codziennie poszerzam swoją dotychczasową wiedzę. Mimo ukończenia wielu kursów i szkoleń, zapoznaję się z treściami książek i publikacji z zakresu medycyny. Wartościowym źródłem wiedzy są również webinary i seminaria. Jeżeli pozwala mi na to czas, chętnie w nich uczestniczę. Każdy trener personalny powinien cały czas rozwijać swoje umiejętności. Powszechnie wiadomo, iż tematy powiązane z dietetyką, treningami siłowymi oraz zdrowiem wymagają ciągłego uzupełniania informacji. Dynamika pojawiania się kolejnych innowacji w tym zakresie jest ogromna. Pozyskaną wiedzą dzielę się z osobami, które chcą wprowadzić do swojego życia zmiany. W związku z tym współtworzę wiele szkoleń dla przyszłych i obecnych trenerów personalnych. Śledząc mój fanpage oraz blog możesz zapoznać się z częścią artykułów mojego autorstwa. Nie ukrywam, iż stawiam głównie na rozwój osobisty, ponieważ zasoby mojej wiedzy są bazą do osiągnięcia sukcesu moich podopiecznych.

Cukrzyca nie jest wyrokiem

 

Jako osoba, która kiedyś borykała się z cukrzycą, dzisiaj specjalizuję się w niesieniu pomocy ludziom cierpiącym na zaburzenia hormonalne, choroby pochodzenia autoimmunologicznego oraz metabolicznego. Przyczyną zainteresowania tymi zagadnieniami były własne nieprzyjemne doświadczenia. Lekarze, u których usilnie szukałem pomocy nie posiadali odpowiedniej wiedzy, by móc mnie wyleczyć. Cały czas wmawiano mi, że w przypadku cukrzycy możliwe jest jedynie zatrzymanie postępu choroby. Nie dawano mi cienia szansy na wyleczenie. Podejmowano jedynie próby zahamowania postępu choroby. Stereotyp nieuleczalności cukrzycy jest całkowicie powszechny, ale błędny.

 

Przeszłość odcisnęła na mnie piętno, jednak znalazłem w sobie siłę na zmianę dotychczasowego życia. Mój obecny wygląd nie zdradza problemów, jakich doświadczyłem z cukrzycą typu 1. Lekarze byli przekonani, że źródłem moich dolegliwości nie są błędy dietetyczne. Zdanie to potwierdzał niejeden dietetyk. Warszawa to miasto, gdzie osób tej specjalizacji jest bez liku. Również oni się mylili. Przez kilka lat żyłem w błędnym przeświadczeniu o swojej chorobie. Sam podejmowałem próby wyleczenia się. Mam za sobą lata restrykcyjnych diet, hektolitry wylanego potu podczas ćwiczeń fizycznych, zażywania różnego rodzaju farmaceutyków oraz suplementów. Bez efektu. Niejednokrotnie doświadczałem chwil zwątpienia. Jednak za każdym razem podnosiłem się silniejszy. Dzięki własnej determinacji, wierze we własne możliwości jestem w tym miejscu, w którym jestem. Własne doświadczenia poprowadziły mnie do zawodu, jakim jest trener personalny. Zapragnąłem nieść pomoc ludziom, którzy chcą prowadzić lepsze życie, jednak uniemożliwiają to pojawiające się przeszkody. Trener osobisty ma za zadanie motywować, pomagać w uzyskaniu siły na codzienną walkę z przeciwnościami losu. Mam pewność swojej skuteczności w tym zakresie, ponieważ sam przeszedłem tą drogę.

Pomoc w walce z chorobą

 

Mimo bardzo trudnej przeszłości osiągnąłem wiele spośród zaplanowanych celów. Dlatego chcę Ci pomóc. Jeżeli nie akceptujesz siebie, swojego wyglądu i nie chcesz zaakceptować choroby – napisz do mnie. Jestem przekonany, że znajdę dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Zrób pierwszy krok ku lepszej przyszłości. Bez lęku, a z uśmiechem i determinacją w działaniu. Gwarantuję Ci, że podjęcie decyzji o zmianach będzie najlepszą w Twoim dotychczasowym życiu.

Odnoszę ciągłe sukcesy
w pracy z ludźmi cierpiącymi na choroby:

 • układu pokarmowego,
 • wrzodowe,
 • hormonalne,
 • zwyrodnieniowe,
 • układu moczowego,
 • kości,
 • cukrzycę,
 • insulinooporność,
 • nadciśnienie,
 • otyłość,
 • alergie,
 • astma

Nie pozwól,
by jakiekolwiek problemy zdrowotne kierowały Twoim życiem.

Jesteś zainteresowany/a?

 

Pamiętaj, najtrudniej jest zrobić ten pierwszy krok. Mając pełną opiekę droga do celu stanie się łatwiejsza, a jej kolejne etapy będą przebiegały szybko i sprawnie.