Trening tabata

Rodzaje treningów personalnych

Trening tabata

Tabata to system wymyślony w 1996 roku przez dr. Izumi Tabatę z Japonii. Jest to czterominutowy interwałowy wycisk metaboliczny, który przynosi świetne efekty – przyspiesza przemianę materii, wpływa na poprawę wydolności organizmu i pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej. Trening tabata sprawdzi się u osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy – pozwala pobudzić metabolizm, jest też dobrym urozmaiceniem monotonii treningowej dla stałych bywalców siłowni.

 

 

Tabata ćwiczenia – na czym polega ich fenomen?

 

Założenie jest proste. Każde ćwiczenie należy wykonywać 20 sekund, po czym następuje 10 sekund przerwy. Każdy obwód to 8 ćwiczeń. Po ich zakończeniu następuje przerwa i przechodzimy do kolejnego obwodu. Bardzo ważne jest, aby podczas 20 sekund ćwiczeń pracować na 100% swoich możliwości! Tylko wtedy trening tabata ma sens.

 

 

O czym należy pamiętać?

 

Ćwiczenia powinny być dobrane tak, aby angażować jak najwięcej mięśni naszego ciała. Tylko odpowiedni zestaw ćwiczeń zapewni wysoką intensywność treningu. Należy unikać takich, które rozpoczyna się zbyt długo. Najważniejsza jest intensywność, dlatego odpowiednie będą np. skoki na skakance, czy ćwiczenia typu „padnij-powstań”. Warto również urozmaicić trening poprzez wykorzystanie najróżniejszych przyrządów. Nie można jednak przesadzić z obciążeniem, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na jakość powtarzanego ćwiczenia. W dobrze odpowiednich przyborów pomocny będzie trener personalny z Warszawy. Jeśli potrzebujesz wsparcia online – sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić. Tą opcję prowadzenia naszych podopiecznych również wprowadziliśmy do naszej oferty!

Nie czekaj!

Sprawdź naszą ofertę treningów personalnych w Warszawie i okolicach!

Jeżeli współpraca face to face nie wchodzi w grę – nic straconego!
Możesz wybrać współpracę z trenerem osobistym online!