Trening funkcjonalny

Rodzaje treningów personalnych

Trening funkcjonalny

Jednym z popularnych treningów, dzięki któremu wzmocnimy znacznie nasze ciało, poprawimy kondycję, ale nie rozbudujemy przesadnie masy mięśniowej jest trening funkcjonalny. Składają się na niego serie ćwiczeń trwających średnio 45 lub 90 sekund. Wszystkie powtórzenia wykonywane są w stosunkowo szybkim tempie, a częste zmiany ćwiczeń powodują, że angażowanych w sam trening jest wiele partii mięśni.

 

 

Trening funkcjonalny – dla kogo?

 

Ten rodzaj ćwiczeń przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które chcą poprawić kondycję i zrzucić zbędne kilogramy. Ćwiczenia przypominają ruchy, które każdy z nas wykonuje na co dzień, jak na przykład wyciąganie przed siebie ręki i chwytanie jakiegoś przedmiotu. Do treningu funkcjonalnego często stosuje się różne obciążenia, jak hantle, taśmy, czy piłki lekarskie. Ponadto ten rodzaj ćwiczeń kierowany jest do osób, które prowadzą w głównej mierze siedzący tryb życia, co często prowadzi do powstawania wad postawy, a to z kolei trening funkcjonalny potrafi skorygować. Przy tej formie treningowej nie ma znaczenia wiek, waga, czy stopień zaawansowania.

 

Wybierz opcję najlepszą dla siebie – umów się na trening osobisty z trenerem personalnym w Warszawie, lub skorzystaj ze wsparcia online. Wzmocnij stawy, popraw kondycję, spal zbędną tkankę tłuszczową i ciesz się lepszym samopoczuciem!

Nie czekaj!

Sprawdź naszą ofertę treningów personalnych w Warszawie i okolicach!

Jeżeli współpraca face to face nie wchodzi w grę – nic straconego!
Możesz wybrać współpracę z trenerem osobistym online!