Trening pod sztuki walki

Rodzaje treningów personalnych

Trening pod sztuki walki

Trening pod sztuki walki

 

W sztukach walki najważniejsze są rozwijanie prędkości, siły i wytrzymałości, dlatego trening, który polega na ćwiczeniach izolowanych (na konkretną partię mięśni), nie będzie w tym przypadku odpowiedni. Najlepiej skupić się na ćwiczeniach wielostawowych, które pomogą rozwinąć mięśnie i zbudować siłę dzięki wykonywaniu treningu siłowego w połączeniu z dynamicznym oraz interwałowym. Trener personalny pomoże dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń dla konkretnej dyscypliny i naszego stopnia zaawansowania.

 

 

Równowaga

 

Trening pod sztuki walki skupia się na równomiernym rozwoju całego ciała, co ma znaczenie w każdej dyscyplinie z tej dziedziny, ale MMA jest najbardziej reprezentatywnym przykładem. Łącząc w sobie stójkę, parter i zwarcie, kładzie nacisk na wypracowanie balansu pomiędzy siłą i szybkością.

 

 

Siła czy technika?

 

Wszyscy wiemy, że trening bokserski (boks, kickboxing, Muay Thai) wymaga nie tylko silnych mięśni ramion, ale także ustabilizowania podstawy oraz rozwijania skoczności i szybkości. Dlatego najsłynniejsi bokserzy są także mistrzami treningu ze skakanką. Taekwondo, aikido, karate, judo, zapasy, ju-jitsu czy kung-fu także stawiają na prędkość. Siła ciosu jest tutaj czynnikiem drugorzędnym, bo wynika z odpowiedniej techniki oraz dynamiki ruchu.

 

 

Pomoc trenera

 

Trener personalny indywidualnie dobierze odpowiedni trening uzupełniający dla osoby trenującej sztuki walki, jednak ogólną wskazówką będzie postawienie na FBW oraz interwały, które wzmocnią cały organizm i przygotują go do wysiłku.

Nie czekaj!

Sprawdź naszą ofertę treningów personalnych w Warszawie i okolicach!

Jeżeli współpraca face to face nie wchodzi w grę – nic straconego!
Możesz wybrać współpracę z trenerem osobistym online!