Trening P90X

Rodzaje treningów personalnych

Trening P90X

Niezwykle popularny amerykański trener osobisty Tony Horton stworzył program treningowy P90X. Ten zagadkowy skrót można rozwinąć jako Power 90 Extreme. Skąd jego wielka popularność?

 

Głównie dzięki niesamowitej skuteczności. Wykonywane przez 90 dni ćwiczenia i dieta sprawiają, że sylwetka jest wyraźnie szczuplejsza i umięśniona. Osoby, które chcą popracować nad swoim ciałem, wybierają trening P90X również dlatego, że z powodzeniem można wykonywać go praktycznie w każdych warunkach i nie wymaga on żadnych specjalistycznych sprzętów. Ponadto ćwiczenia nie są zbyt skomplikowane – bez problemu poradzą sobie z nimi wszyscy, niezależnie od sprawności fizycznej czy wagi.

 

Plan treningowy zakłada wykonywanie ćwiczeń przez 6 dni w tygodniu. 3 dni przeznaczamy na trening siłowy, a kolejne 3 uzupełniamy treningiem krzyżowym. Założeniem są 3 różne poziomy zaawansowania, z których każdy trwa 30 dni. Istotą P90X jest różnorodność wykonywanych ćwiczeń i stałe zmiany partii ciała nad którymi się pracuje. Dzięki temu mięśnie nie przyzwyczajają się do wysiłku i efekty są znacznie szybsze i bardziej widoczne.

 

Wskazane jest, by przynajmniej w początkowej fazie P90X skonsultować się ze specjalistą. Trener osobisty podzieli się ważkimi uwagami, sprawdzi, czy ćwiczenia są wykonywane prawidłowo, a także pomoże w doborze odpowiedniej diety i programu treningowego.

Nie czekaj!

Sprawdź naszą ofertę treningów personalnych w Warszawie i okolicach!

Jeżeli współpraca face to face nie wchodzi w grę – nic straconego!
Możesz wybrać współpracę z trenerem osobistym online!