Trening kulturystyczny

Rodzaje treningów personalnych

Trening kulturystyczny

Kulturystyka to zarówno amatorska, jak i zawodowa dyscyplina sportu, która polega na kształtowaniu sylwetki ciała w wyniku ćwiczeń fizycznych wykonywanych z obciążeniem. Równocześnie z budowaniem mięśni, musi następować redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej. Ta piękna dyscyplina, w której liczy się wytrwałość, precyzja i dbałość o detale, wyodrębniła się w USA, pod koniec lat 40. XX wieku. Za ojców kulturystyki można uznać braci Bena i Joe Weiderów, którzy w 1946 założyli Międzynarodową Federację Kulturystyki i Fitnessu. Od 1970 roku organizowane są również zawody dla kobiet.

 

Trening kulturystyczny, to wbrew stereotypom, nie tylko podnoszenie ciężarów. To optymalnie skomponowany zestaw ćwiczeń oraz metod, które służą: budowaniu masy mięśniowej, poprawianiu proporcji ciała oraz spalaniu tkanki tłuszczowej. Aby ułożyć skuteczny plan takiego treningu, trzeba posiadać bogatą wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego ciała. Najważniejszym celem uprawiania kulturystyki jest osiągnięcie perfekcyjnego efektu wizualnego, jednak by nie były to tylko „napuchnięte mięśnie”, ale dobra jakościowo masa, plan treningowy musi spełniać odpowiednie cechy:

 

    • nacisk powinien być położony na technikę (trener musi pokazać jak wykonywać ćwiczenia, aby ochronić stawy)
    • niezwykle ważna jest cykliczność – plan musi zawierać okresy budowania oraz okresy redukcji
    • trening musi iść w parze z odpowiednim odżywianiem i powinien być wykonywany na siłowni – przy użyciu odpowiednich narzędzi – ciężarów i maszyn
    • plan ćwiczeń musi być na bieżąco modyfikowany

 

W ułożeniu skutecznego planu treningowego pomoże Ci wykwalifikowany trener osobisty z Warszawy. Jeżeli współpraca osobista nie wchodzi w grę – zapraszamy po indywidualne lub gotowe plany treningowe przy współpracy online!

Nie czekaj!

Sprawdź naszą ofertę treningów personalnych w Warszawie i okolicach!

Jeżeli współpraca face to face nie wchodzi w grę – nic straconego!
Możesz wybrać współpracę z trenerem osobistym online!