Trening dla seniora

Rodzaje treningów personalnych

Trening dla seniora

Każdy z nas chce długo żyć i do tego w jak najlepszej formie. Boimy się tego, że stracimy naszą sprawność fizyczną, zabraknie nam siły, energii i wigoru. Receptą na posiadanie wspaniałej sylwetki i kondycji również w wieku dojrzałym są ćwiczenia dla seniorów.

 

Pamiętajmy, że takie rzeczy, jak sport czy trener personalny absolutnie nie są przeznaczone wyłącznie dla ludzi młodych. W przypadku osób starszych wskazane jest, by zażywały jak najwięcej aktywności. Na pewno w każdym mieście przeprowadzane są zajęcia dla seniorów – jak najbardziej warto korzystać z takich rozrywek.

 

 

Gimnastyka dla seniorów – przed czym chroni?

 

Regularna aktywność pozwala na zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę czy osteoporozę. Zapobiega sztywności stawów, zanikom mięśni czy wszelkim zwyrodnieniom. Jest też doskonałym antidotum na powszechne schorzenia cywilizacyjne. Odpowiednio przygotowany trening dla seniora zdecydowanie poprawi wydolność układu oddechowego i krwionośnego, co będzie wyraźnie odczuwalne w codziennych czynnościach – wejście po schodach przestaje być problemem, a zabawy z wnukami stają się samą przyjemnością.

 

Należy pamiętać, by przed rozpoczęciem ćwiczeń skonsultować się z lekarzem, wykonać ewentualne badania, dobrać odpowiedniego trenera czy specjalistę i przede wszystkim skupić się na tych ćwiczeniach, które dają nam wiele przyjemności i satysfakcji.

Nie czekaj!

Sprawdź naszą ofertę treningów personalnych w Warszawie i okolicach!

Jeżeli współpraca face to face nie wchodzi w grę – nic straconego!
Możesz wybrać współpracę z trenerem osobistym online!