Dieta kliniczna

Rodzaje diet

Dieta kliniczna a zaburzenia zdrowotne

Dieta jest podstawą naszego funkcjonowania. Dla prostego zobrazowania można powiedzieć, że jest to schemat odżywania i plan działania dla naszego organizmu, który może przynieść pożądane efekty lub wręcz przeciwnie – zakłócać funkcjonowanie ciała. Oczywiście – dietą nazywamy nie tylko rozpisane na kartce papieru przepisy, ale wszystko to, co dotyczy naszego spożywania posiłków, czyli ich pory, rodzaj pokarmów, a nawet zwyczaje związanie z popijaniem w trakcie jedzenia, czy nakładaniem porcji na małe lub większe talerze. Ogólnie mówiąc jest to cały system połączonych zachowań, określający w jaki sposób traktujemy swój organizm. Czy używamy “odpowiedniego paliwa”, czy “zmieniamy olej”, etc.  Nie jest to także tylko odchudzanie, zwane w środowisku sportowym redukcją, albo przybieranie na wadzę zwane masą. To tylko dwa z wielu efektów jakie może przynieść nam zastosowanie odpowiedniego planu żywieniowego.

 

 

Dwa oblicza diety

 

Wielu z nas stosuje różnorodne diety – niektóre bardziej, a niektóre mniej skuteczne. Trzymamy się w ryzach żywieniowych głównie dlatego, że chcemy osiągnąć szczupłą sylwetkę, mieć więcej siły lub po prostu czuć się zdrowsi. Wszystkie te wymagania spełnia dieta sportowa – nastawiona na polepszanie pewnych obszarów naszego funkcjonowania związanych z dyscyplinami, które są w polu naszych zainteresowań. Nie zapominajmy jednak, że oprócz tej postaci diety występuje jeszcze dieta kliniczna, nastawiona z kolei na wspomaganie leczenia, czy funkcjonowanie w przewlekłych chorobach. Kiedy cierpisz z powodu problemów zdrowotnych upewnij się, czy bezpieczniejszym rozwiązaniem nie byłoby skonsultowania swoich nawyków żywieniowych ze specjalistą. W wielu przypadkach przyśpiesza to proces wychodzenia ze schorzenia, lub nie pogłębia złego stanu.

 

 

Czy dieta kliniczna jest dla mnie?

 

Jesteś cukrzykiem i nie masz pojęcia, co jeść żeby Twoja dieta była bogata we wszystkie substancje odżywcze? A może cierpisz na nietolerancje glutenu i chcesz dowiedzieć się, co wpłynie na Ciebie korzystnie? Cierpisz na otyłość, z którą zmagasz się dłuższy czas i wszystkie z przyjętych sposobów schudnięcia kończyły się fiaskiem? Jeżeli odnajdujesz siebie pośród tych przypadków, albo jeśli czujesz, że Twój organizm daje oznaki, że nie wszystko jest tak jako powinno, to dieta kliniczna jest czymś, co powinieneś rozważyć.

 

Może być tak, że czujesz się zdrowy, ale chciałbyś profilaktycznie sprawdzić, czy Twój organizm pracuje prawidłowo.  Oczywiście, to wspaniały pomysł, a ja z chęcią wykonam wszystkie niezbędne pomiary, a także zasugeruję, jakie badania powinieneś wykonać.

 

 

Moja praca

 

Dietetyka kliniczna to druga, a moim zdaniem także ważniejsza strona mojej pracy. Prowadzenie podopiecznego o zaburzeniach zdrowotnych jest niejako misją niesienia pomocy, którą wypełniam z największą gorliwością. Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia, nie ma tutaj miejsca na błędy, czy eksperymenty. Wiem, że w momencie, kiedy pracuję, jako dietetyk kliniczny, ktoś oddaje w moje ręce własne zdrowie, a zatem to, co najcenniejszego posiada.

 

 

Pole moich zainteresowań.

 

Jestem żywo zainteresowany człowiekiem, funkcjonowaniem organizmu, a także tworzącymi się w nim anomaliami i patologiami. Z zainteresowaniem śledzę odkrycia i bieżące doniesienia z dziedziny dietetyki, tak żeby moi podopieczni mogli skorzystać z najnowszych rozwiązań i funkcjonować lepiej. Uczestniczę w wielu konferencjach i szkoleniach, jako słuchacz zdobywając wiedzę w potrzebnych do pracy sektorach.

 

Wychodzę z założenia, że zdrowa sylwetka jest naszą wizytówką, która pozwala nam w zawieraniu nowych znajomości, załatwianiu spraw, a nawet w poszukiwaniu pracy. Dlatego chcę pomóc Tobie w odnalezieniu swojej wewnętrznej siły i uzewnętrznieniu jej. Od zawszę głoszę teorię, że to, co najlepsze jest już w nas – ja tylko staram się za pomocą odpowiednich instrumentów dać temu wyraz.

 

 

Dlatego jeśli jesteś osobą, która:

 

    • zmaga się z zaburzeniami odżywiania
    • posiada problemy zdrowotne wymagające ustalenia zbilansowanej diety
    • ma problem z otyłością, której nie potrafi zwalczyć samodzielnie
    • chce skontrolować swoje nawyki żywieniowe
    • poszukuje pomocy w żywieniu z jakichkolwiek innych powodów…

 

Ta oferta jest skierowana właśnie do Ciebie!

 

Jestem specjalistą działającym w Warszawie, który posiada wiedzę, a także lata praktyki. Ważnym faktem jest to, że wkładam całe serce w swoją pracę po to, żebyś Ty mógł z zadowoleniem ode mnie wyjść i cieszyć się szczęśliwym i pełnym zdrowia życiem. Dlatego nie zwlekaj już dłużej, skorzystaj z mojej oferty już dziś. Niech Twoje dni będą teraz pełne pysznych, zbilansowanych, a co najważniejsze – zdrowych posiłków.

Nie czekaj!

Sprawdź naszą ofertę indywidualnych planów dietetycznych!

Pamiętaj! Zarówno w przypadku współpracy osobistej jak i online jesteśmy w pełni do Twojej dyspozycji.