Impotencja

Układ moczowo-płciowy

Impotencja

Impotencja, zwana również niemocą płciową, lub zaburzeniem erekcji, jest to pewnego rodzaju dysfunkcja seksualna występująca u mężczyzn. Polega ona na braku erekcji lub ejakulacji mimo stanu podniecenia. Uważa się że zaburzenia erekcji są tym silniejsze im starszy jest mężczyzna. Najczęściej impotencja ma miejsce po 50 roku życia. W największym gronie ryzyka znajdują się mężczyźni po 70 roku życia.

 

 

Erekcja

 

Erekcja polega na znacznym powiększeniu się i usztywnieniu narządów, które składają się z ciał jamistych. O erekcji zazwyczaj mówi się w stosunku do mężczyzn, odnosząc się do wzwodu penisa.
By erekcja miała miejsce musi dojść do współpracy układu nerwowego z układem naczyniowym. Najważniejszymi elementami podczas erekcji są ciała jamiste prącia. Gdy prącie jest wiotkie, jamki są opróżnione. Naczynia, które odpowiadają za doprowadzenie do nich krwi są poskręcane, a krew płynie w nich przez tzw. anastomozy tętniczo-żylne.

 

Gdy dochodzi do wzwodu jamki wypełniają się krwią, oraz zwiększają swoją objętość co skutkuje uciskiem żył prącia, co uniemożliwia odpływ krwi.

 

Dzięki ciśnieniu w ciałach jamistych możliwe jest współżycie.

 

 

Podział i klasyfikacja zaburzeń erekcji.

 

Jeśli przez impotencję rozumiemy różnego rodzaju zaburzenia związane z seksualnością możemy mieć do czynienia z następującymi grupami:

 

  • impotencją generatywną – która odnosi się tylko do zaburzeń związanych z płodnością
  • impotencją erektywną – obejmuje ona zaburzenia erekcji
  • impotencją orgastyczną – dotyczącą zaburzeń orgazmu i wtrysku.

 

 

Wszystkie te grupy mogą mieć podłoże w dwóch głównych czynnikach, jakimi są:

 

1. Podłoże psychiczne.
Psychogenna impotencja wiązać się może ze stresem, kompleksami, aseksualnością, lękiem przed zapłodnieniem partnerki i niechcianą ciążą, czy też jest to związane z zaburzeniami rozwoju psychoseksualnego.

 

2. Podłoże dietetyczne.
Impotencja często wiąże się ze źle dobraną dietą. Zauważa się mniejszy procent chorych na impotencje w grupie mężczyzn, którzy odżywiają się głównie produktami pochodzenia zwierzęcego, ponadto tłusto. U mężczyzn, którzy spożywają więcej produktów, które przetwarzane są na cholesterol i trójglicerydy, częściej diagnozuje się impotencje, dlatego też zaleca się stosowanie Żywienia Optymalnego.

 

3. Podłoże fizyczne.
Impotencja zwana tym wypadku organiczną wiąże się bezpośrednio ze stanem zdrowia mężczyzny – na zaburzenia mogą mieć wpływ przebyte choroby, lub aktualne zmiany chorobotwórcze.
O takich zaburzeniach mówimy tylko w przypadku powtarzalnych sytuacji, kiedy mężczyzna ma problemy ze współżyciem.

 

Ze względu na podłoże fizyczne wyróżniamy następujące rodzaje impotencji:

 

  • na tle krążeniowym, którą dotyczy chorób układu sercowo-naczyniowego
  • na tle hormonalnym, którą wiąże się ze spadkiem ilości testosteronu
  • na tle neurogennym, którą ma źródło w urazach kręgosłupa, gdzie znajduje się ośrodek erekcji.

 

 

Impotencja objawy.

 

Głównym objawem impotencji jest niezdolność do osiągnięcia wzwodu członka, do takiego stopnia, by odbyć stosunek płciowy.

 

Zaburzenia związane z impotencją mają różną postać i mogą przebiegać jako:

 

  • całkowita niezdolność do uzyskania wzwodu
  • niezdolność do utrzymania wymaganej twardości penisa do penetracji
  • możliwość krótkiego wzwodu, który nie pozwala potem na współżycie

 

 

Impotencja leczenie.

 

Większość leków zwalcza przypadki impotencji, a do najbardziej znanych zalicza się:

 

  • leki hormonalne – stosuje się je w przypadku niskiej ilości androgenów, co jest związane z procesem starzenia; podaję się je przed każdym stosunkiem.
  • Dieta Optymalna, którą zalecić może dietetyk (sprawdź. dietetyk warszawa). Dieta ta jest jedną z najtańszych i nie wywołującą skutków ubocznych metod leczenia impotencji, która polega na wytwarzaniu jak największej przewagi układu parasympatycznego nad układem sympatycznym (który wpływa na impotencję) w okolicy ośrodka erekcyjnego. Dzięki stymulowaniu metabolizmu organizm szybko wraca do zdrowia, Stosowanie się do Żywienia Optymalnego powoduje trwałe ustąpienie choroby, brak problemów ze wzwodem, czy wtryskiem. Cała procedura, dotyczącą erekcji, przeprowadzana jest odpowiednio, a choremu przywraca pewność seksualną.

 

 

Popularne tabletki na potencję.

 

Do najbardziej znanych tabletek na potencję zaliczamy:

 

  • awanafilSpedra – bardzo silny lek, który działa już po 20 minutach od zażycia, trwa ponad 30 minut.
  • sildenafilViagra – jeden z najstarszych leków, jakie możemy znaleźć na rynku. Jest przyjmowany od 1-6 godzin przed stosunkiem, a efekt utrzymuje się od 30 do 60 minut.

 

Potrzebujesz pomocy dietetyka?

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty na rozpiski lub plany dietetyczne, oraz pakiety usług. Z pewnością znajdziesz opcję współpracy odpowiednią dla Ciebie!