Dieta optymalna / Żywienie optymalne

Rodzaje diet

Dieta optymalna dr. Kwaśniewskiego

Problem wielu z nas – nie najadam się swoją dietą…

 

Czy dieta kojarzy Ci się wyłącznie z małymi porcjami jedzenia, brakiem przypraw i waflami ryżowymi, które sprawiają, że zamiast czuć się najedzonym, masz wrażenie, że tylko zachęciłeś żołądek do większego i bardziej kalorycznego posiłku? Jeśli należysz do tej grupy, to możesz odetchnąć z ulgą – istnieje alternatywa również dla Ciebie.

 

Z inicjatywą wyszedł polski lekarzdr Jan Kwaśniewski, który ustalił idealny bilans żywieniowy między białkiem, węglowodanami a tłuszczami. Tę tzw. „złotą proporcję” zastosował także w swoim nowatorskim rozwiązaniu, które nazwał Dietą optymalną.

 

 

Czym jest dieta doktora Jana Kwaśniewskiego?

 

Dieta zaproponowana przed doktora Kwaśniewskiego jest niskowęglowodanowa, co oznacza, że spożycie węglowodanów i białka ograniczone jest do minimum, a zwiększa się maksymalnie spożywanie tłuszczy, głównie pochodzenia zwierzęcego (nasycone kwasy tłuszczowe).

 

Co warto podkreślić dieta ta wyklucza produkty takie jak słodycze, cukier, pieczywo, a co najbardziej zaskakujące – ogranicza owoce. Natomiast zezwala na jedzenie dość nietypowych na pierwszy rzut oka produktów przy diecie, takich jak smalec (który wg wielu „specjalistów” jest powodem chorób i „obtłuszczenia” naczyń krwionośnych), tłustych sosów, masła, a także tłustych serów, czy śmietany. Ten sposób żywienia propaguje wszystko to, co w wielu rozwiązaniach jest zdecydowanie niedozwolone. Odwraca do góry nogami znane nam wszystkim schematy i właśnie dlatego spotkać się można z jej krytyką. Wystarczy jednak sprawdzić na własnej skórze, jak zbawienne potrafi mieć działanie, a zaręczam, że nie zechcesz już wracać do dawnych nawyków.

 

 

Plusy i minusy.

 

Zaletą rozwiązania Kwaśniewskiego jest spełnianie dziennego zapotrzebowania na białko – dostarczamy go tutaj optymalną ilość. Co istotne, ogranicza ona cukry (naturalne, pochodzące z owoców oraz sztuczne), a także sól. Autor zapewnia, że wszystkie składniki mineralne odnajdziemy w innych produktach, które nie kłócą się z ideą zaproponowanej diety. Kolejnym plusem to lata doświadczeń autora, który zapewnia, że w ciągu miesiąca można zrzucić około 5 kilogramów tkanki tłuszczowej. Jednak tutaj pojawia się pierwsze pytanie pełne wątpliwości – czy utrata masy w tak szybkim czasie jest zdrowa i nie wywołuje negatywnych skutków w naszym organizmie? Otóż nie. Jak sama nazwa wskazuje jest to Dieta optymalna, czyli taka, która odpowiada potrzebom ludzkiego ciała. Nie przeciąża go, ani nie odcina od dostępu niezbędnych budulców.

 

 

Dieta w badaniach.

 

Odwołując się do opinii krytyków Diety optymalnej,  można stwierdzić, że prowadzi ona do wzrostu ryzyka zachorowania na takie choroby jak miażdżyca i hipercholesterolemia. Jednak dr Kwaśniewski zbija ten argument, powołując się na fakt, iż badania przeprowadzone były w USA, gdzie dieta wysokotłuszczowa przybiera postać spożywania produktów typu fast food – a ta opiera się na spożyciu dużych ilości węglowodanów (tych, które Kwaśniewski zaleca niemal całkowicie ograniczyć) z dużą ilością tłuszczu. Czyli nie tłuszcz jest problemem, a MIESZANIE „PALIW”.

 

Warto zaznaczyć, iż ten sposób odżywiania był stworzony przede wszystkim z myślą o ludziach chorych. Zaleca się go między innymi u cierpiących na epilepsję. Prowadzone są także badania na temat wpływu na leczenie Alzheimera, choroby Parkinsona, a także depresji. Wizualne zmiany w sylwetce po zastosowaniu diety Kwaśniewskiego to zaledwie ułamek ze zbawiennych działań. Można to uznać za przyjemny “skutek uboczny”.

 

 

Moja oferta.

 

Jestem dietetykiem działającym na terenie Warszawy, który podchodzi do tematu zdrowego funkcjonowania wielopłaszczyznowo, rozpoczynając od diety, kończąc na treningu. Dieta Kwaśniewskiego to tylko jedno z rozwiązań, które można wprowadzić do Twojego schematu żywieniowego. Podstawowym wyznacznikiem będzie Twoje samopoczucie i indywidualne preferencje. Spróbujmy wspólnie dojść do tego, co szkodzi, a co jest przyswajane przez Twój organizm i sprawia, że czujesz się bardziej witalny. Żywienie to sprawa wysoce spersonalizowana, nie da się znaleźć rozwiązania dobrego dla każdego – dlatego zaufaj mojemu doświadczeniu, bo Twoje zdrowie nie powinno być polem do eksperymentów. Zapoznaj się z moją ofertą, skorzystaj z możliwości kontaktu i już dziś umów się na wizytę.

Nie czekaj!

Sprawdź naszą ofertę indywidualnych planów dietetycznych!

Pamiętaj! Zarówno w przypadku współpracy osobistej jak i online jesteśmy w pełni do Twojej dyspozycji.